položek
0,0  (0,0 EUR) s DPH
  • Zobrazit

Co jsou polarizační brýle

04.06.2016
Několik slov o polarizaci slunečních brýlí.

O polarizaci

Zrak je nejduležitější lidský smysl. Zrak má člověk jen jeden, a proto by měl být co nejlépe chráněn. Zrak bychom měli chránit nejen před fyzickým poškozením, ale také proti různým zářením. A nejde jen o 100% ochranu proti UV záření. Sluneční brýle, které budete nosit by měly mít schopnost chránit zrak i proti odleskům. Sluneční brýle chránící proti odraženým paprskům musí disponovat takzvanými polarizačními čočkami.

Polarizace slunečních brýlí

Nepolarizované světlo po odrazu na lesklé zrcadlové ploše obvykle získá určitý stupeň polarizace.Tento jev objevil matematik Étienne-Louis Malus v roce 1808. Po tomto vědci byl také pojmenován Malusův zákon. Polarizační brýle využívají tento efekt, aby zredukovali záři z odrazu na horizontálním povrchu. Zejména se tak děje při pozorování cesty vpřed z elevačního úhlu.

Na trhu funguje několik desítek značek vyrábějících sluneční brýle. Málokterá z nich chrání kromě UV záření také proti odraženým slunečním paprskům od lesklých povrrhů. Při dopadu na lesklý povrch (voda, sníh a sklo) se světlo odráží a stává se polarizovaným. Toto světlo se pak pohybuje ve dvou rovinách: horizontální a vertikální. Nepříjemné oslnění vytváří horizontální světlo. K zabránění horizontální polarizaci oslnění vaších očí slouží polarizační filtr. Ten propouští pouze vertikální vlnění a díky tomu vidíte pohodlně bez rušivého oslnění.

 

Zdroj: www.bryle.cz

Výhody polarizačních brýlí

Rádi chodíte po horách a slunečné dny vám nedovolují vychutnat si překrásný pohled na okolí? Pak i pro vás jsou polarizační sluneční brýle nepostradatelné. Jejich polarizační filtr umožní krásnější a ostřejší výhled. Stejně tak je to i při řízení vozidla, když svítí slunce. Mnohdy nemáte potřebný výhled na silnici, protože jste oslněni slunečním zářením. Pokud použijete kvalitní polarizační brýle, odlesky se zmírní a vaše jízda bude daleko bezpečnější. Nic nebude bránit vašemu jasnému výhledu. U polarizačních brýlí jistě oceníte i další výhody. Zlepší vnímavost barev a únava očí bude minulostí.

 

       

Bez použití polarizovaných brýlí a při použití polarizovaných brýlí.
Zdroj: http://www.polarizacnibryle.org/

 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
JIŽ 25 LET NA TRHU.   DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 2000,- KČ.

Provozovatel: PRO BOTTARI, s.r.o. Družstevní č.p.701 Benešov nad Ploučnicí 407 22
telefon +420 412 586 337+420 412 586 337, mobil +420 736 504 552+420 736 504 552

JavaScript musí být povolen